O nás, historie

Bělá nad SvitavouHudební škola Bělá nad Svitavou vznikla již v roce 2000, kdy se do výuky k místní chalupářce z Brna, paní Boženě Küfhaberové, přihlásily první žačky ke hře na klavír. V krátké době se počet vyučujících rozšířil nejen o jejího syna (Tomáš Küfhaber), ale i o další vyučující (Jiří a Ivanka Konopáčovi). Stejně, jako narůstali pedagogové školy, rozšiřovala se i nabídka oborů. Zvláště velký boom zaznamenala škola v roce 2002, kdy do nabídky přibyly kurzy hudební školy Yamaha; konkrétně První krůčky k hudbě, Rytmické krůčky, Kytara, Flétna a Populární zpěv.

S hudební školou v Bělé nad Svitavou velmi úzce souvisí i vokální soubor Vox Iuvenalis Belensis (složený ze zpěváků nejen z Bělé nad Svitavu, ale celého širokého okolí), který po dlouhou řadu let vystupoval při různých světských oslavách i církevních příležitostech.

Krátce po odchodu manželů Konopáčových a Tomáše Küfhabera se do školy vrátily první žákyně této školy; nyní už ale v roli nových lektorek (Iveta Jílková, Veronika Jílková, Věra Kotoulková). Došlo k redukci nabízených oborů, nově se však objevili první žáci na varhany a keyboard.

V červnu roku 2015 ukončila své působení na škole její zakladatelka Božena Küfhaberová a její výuku předškolních dětí převzala Tereza Veitová.

I přes nevelkou rozlohu lokality, kterou Bělá nad Svitavou je (v porovnání s jinými obcemi, kde se hudební školy většinou nachází), si bělovská škola dokázala v průběhu let udržet své žáky ze širokého okolí i dobré jméno a daří se jí to i nadále.

V současnosti škola nabízí jen 3 obory, a to První krůčky k hudbě, Rytmické krůčky a Flétnu.